מנדלה וריפוי Mandala

מהי מַנְדָּלָה

מַנְדָּלָה היא צורה שיסודה מהטבע. מקור השם: מנדה = מהות, לה = בתוך. כלומר, מעגל המכיל את המהות. המַנְדָּלָה בנויה באופן סימטרי במעגל מן החוץ אל הפנים, ומעניקה תחושה של תנועה והרמוניה.

למה כדאי לנו לצבוע או לצייר מַנְדָּלָה?

במוח יש שלושה מרכזים האחראים לשלושה ממדים: מרכוז, מיקוד וצִדיות. כדי לתפקד באופן מוצלח וביעילות צריכה להיות תקשורת פנימית יעילה בין הממדים הללו. מבחינה פיזיולוגית, צביעת מַנְדָּלָה מפעילה את האונה הימנית (ההֵמִיסְפֵרָה הימנית) במוח – זו האחראית לרגשות, לתחושות, לדמיון ולאסוציאציות – ומאפשרת מנוחה לאונה השמאלית, האחראית לחשיבה הלוגית ולניתוחי מצב.

התבוננות במַנְדָּלָה מסייעת למוח לעבור לתדר של גלי אלפא ולהיכנס למצב של רגיעה ושלווה פנימית, ואנו חווים מדיטציה בזמן יצירתה, בזמן צביעתה או בעת התבוננות בה. תחושת השקט הפנימי היא תוצאה של תכונות המַנְדָּלָה, המנַטְרלות את מעוררי המתח ומאפשרות לארגן את המחשבות ולסַדרן.

לאחר צביעת מנדלה אפשר למודט או פשוט לחשוב על הבריאות שלכם או על מה שאתם רוצים לרפא בעצמכם, והתדר שלכם כבר יהיה מדויק ומכוון מטרה, ולכן גם יפעל במהירות.

הצביעה של המנדלה בשילוב ההנחיה המחשבתית פורקת ומשחרר אנרגיה עודפת שהצטברה או לחליפין בונה ומחזקת תכונות אופי רצויות. מידותיה הגדולות של החוברת A3)) הופכת את הצביעה לנוחה ונייר הציור האיכותי עליו הודפסו המנדלות מאפשרת מסגור של היצירה המקורית.

דוגמה של מנדלה מתוך הספר “מפתח הסודות”