ארוחת טבע

הבית שלנו ממוקם ממש מעל טיילת הליכה ארוכה, בקו גובה לא רב מעל הכנרת. בימי בוקר שטופי שמש וחסרי-עבודה, בעלי ואני פרצנו מהבית שלוּבֵי זרועות וחדורי התלהבות לכבוש את המסלול בהליכת בריאות.

גם הבוקר זה קרה.

ואז בעלי ראה ניצני “חוּבּזה” – ירק הגדל באופן טבעי ושצורת עליו עגולה משהו. אמא שלי היתה עושה מכל דבר סלט, אבל בעלי עושה מזה חביתות ירק.

כבר ציירנו בראשנו את התפריט של ארוחת הבוקר, והחלטנו לקטוף בדרך חזרה.

ואז ראיתי שליד החובזה יש גם עלים שנראים כמו רוקט… אחרי שבעלי בירר אם אני בטוחה שזה רוקט יקר כאן ועכשיו בחינם, התחלנו לקטוף בלהט. מרוב התלהבות בעלי הוציא קצת רוקט עם השורש, כדי לשתול בגינה. היקום אפילו זימן לנו שקית ניילון ריקה מתעופפת, והעוברים ושבים חשבו שאנחנו ממחלקת הנוי של העירייה.

חזרנו הביתה, בעלי הפשיל שרוולים, הִשרה את העלים במי מלח, והכין לנו חביתות טבע מופלאות. ישבנו בשמש ובלענו את הארוחה בשקיקה. ואז שאלתי אותו אם הוא הכניס תבלין חדש לחביתה. הוא אמר שלא, פרט לעלים שהחלטתי שהם “רוקט”. הוא הסתכל עליי עם סימן שאלה גדול בעיניים, ושוב שאל אם אני בטוחה שזה אכיל. אמרתי בוודאות שאמא שלי היתה עושה מכל אלה סלט, והוא השיב שאמא שלי כבר לא כאן כדי להוכיח את זה…

בקיצור, אכלנו בקצב איטי יותר, וכל בליעה נשמעה למרחקים.

ואחרי שסיימנו את כל החביתה יפה-יפה, – נזכרתי! לפני כמה ימים, כשהתאמנתי בהליכה למרחק בגפי, עבר רכב של העירייה וריסס את כל הצמחייה הטבעית והלא-רצויה (לעירייה).

עכשיו את נזכרת להגיד לי???!!!

הבנו בתת-המודע שזה היה התבלין המוזר…

הסברתי שגם אני אכלתי ושלא היתה פה מגמת הרעלה… החזקנו ידיים והודינו זה לזו על השנים הנפלאות. רק בשביל זה היה שווה…

וחיכינו.

כדי להרגיע אותו, ציינתי שירד המון גשם מאז הריסוס ואולי הוא נשטף מהעלים. וחוץ מזה, שאם זה היה ריסוס יעיל אז לא היה לנו מה לקטוף, לא?

אחרי חמש דקות לא קרה לנו כלום, אז התעשתי והצעתי לשתות תה קמומיל להרגעת בעיות בטן עתידיות. וזה מה שאני עושה עכשיו בזמן שאני מקלידה ומתעדת את הקטע הזה, כי מי יודע מתי תהיה לי שוב הזדמנות…

דבר ראשון בעלי קם לעקור את עלי הרוקט הבלתי מזוהים שזה עתה שתל בגינה.

עברו כבר חמש-עשרה דקות, ואני שומעת שבעלי דווקא מדבר בטלפון.

אז אם תשמעו ממני בעתיד, תדעו בוודאות שאמא שלי היא המלאך השומר שלנו…

שיהיה לכם יום ירוק מלא בוודאות…

© כל הזכויות שמורות למיכל בוקר-שרגני